Menu

Fotogalerie

Vyhledávání

< návrat zpět

Výtvarný obor

Logo výtvarný soubor

Výtvarný obor je zaměřen na celkový rozvoj osobnosti žáka za pomoci rozmanitých výtvarných disciplín. Čas strávený výtvarnou tvorbou rozvíjí v dítěti tvořivost, kreativní myšlení, estetické cítění, fantazii a napomáhá získat hlubší a bohatší pohled na svět i sebe sama. Umožní mladému člověku získat ucelený přehled     o výtvarném umění a vnímat důležitost vlastní tvorby jako součást osobního naplnění.

Výuka výtvarného oboru je v každém školním roce koncipována do určitého tematicky uceleného projektu či výtvarné řady. Výtvarný obor na naší škole pracuje ve dvou ateliérech: ateliér keramiky a ateliér výtvarné tvorby.

Ateliér keramiky: Bc. Šimona Vepřková

Vyučované předměty:

Pomůcky do výuky: krabice od bot, starý hadr (utěrka), převlečení, přezůvky

Ateliér výtvarné tvorby: Jitka Písaříková

Vyučované předměty:

Pomůcky do výuky:  kufřík nebo krabice od bot, tričko na převlečení, přezůvky, hadřík, ploché a kulaté štětce (různé velikosti), vodové barvy, sada barevných tuší, mastné pastely (GIACONDA vyrábí Koh-i-noor) nebo pastelky Progressa- sada 12 ks, suché pastely (křídy od Koh-i-nooru, ne na tabuli)- 12 ks, lepidlo Herkules (velké balení), ořezávátko, nůžky, tužky, guma normální a plastická, voskovky, přírodní uhel, rudka, tuhé lepidlo, centropeny, anilinky, malířská lepící páska, fixy.

Učitelé:

Jitka Písaříková ateliér výtvarné tvorby
Bc. Šimona Vepřková ateliér keramiky

Kalendář školních akcí

Aktuality

Klasifikace